Znak reklamowy

10 najlepszych usługodawców VPN 2022

1
2
3
4
5
6
7

Jak znajdę najlepszy VPN?

Rynek usług VPN rozwija się w dynamicznym tempie, to samo dotyczy liczby dostępnych na nim ofert. Może to stanowić problem w znalezieniu odpowiedniego usługodawcy VPN. Uznani, kompleksowi dostawcy usług, jak np. CyberghostVPN, są dobrym rozwiązaniem dla początkujących i zaawansowanych. Użytkownicy mogą korzystać z oprogramowania na maksymalnie 6 urządzeniach równocześnie, bez różnicy czy jest to PC/Mac, tablet, smartfon czy też konsola do gier. CyberghostVPN działa również na komputerach z systemem Linux i jest kompatybilny z niemal wszystkimi usługodawcami streamingowymi. Dodatkowo przesył danych jest szyfrowany zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. 2.800 serwerów jest gwarancją nadzwyczajnej stabilności i niezawodności sieci VPN firmy CyberghostVPN.

Oszczędzaj inteligentnie: Do otrzymasz 6 miesięcy darmowej usługi w CyberghostVPN.

Czym jest VPN?

Sieć, do której należą użytkownicy wirtualnej sieci prywatnej, jest określana jako sieć powiązana. Wszyscy użytkownicy VPN stają się elementami powiązanej sieci. Są bezpośrednio adresowalni, tak jakby byli na miejscu. Z powodu tej przestrzennej iluzji mówi się o wirtualnej sieci.

VPN ukrywa swój własny adres IP za pomocą serwerów VPN.

Podczas korzystania z sieci VPN nie mają znaczenia rodzaj naszego połączenia internetowego, urządzenie jakiego używamy oraz nasza lokalizacja. Sieć VPN nie zapewnia oddzielnego fizycznego połączenia, ale wykorzystuje istniejącą sieć komunikacyjną jako medium transportowe. Pod względem łączności VPN wygląda jak kabel sieciowy podłączony do routera z obcej sieci.

Można na przykład zapewnić pracownikom dostęp do sieci firmowej kiedy przebywają w domu. Wszystkie pośredniczące sieci, takie jak sieć domowa i Internet, są zredukowane do funkcji przedłużacza. Szyfrowanie następuje od karty sieciowej aż do serwera VPN. Jednym z kluczowych powodów korzystania z sieci VPN jest ustworzenie zaszyfrowanego wirtualnego połączenia sieciowego w fizycznie niezaszyfrowanej sieci.

W jaki sposób działa VPN?

Użytkownicy wybierają dostawcę VPN i otrzymują od niego specjalne oprogramowanie. Instalujesz oprogramowanie VPN na swoim komputerze, urządzeniu mobilnym, konsoli do gier lub routerze i aktywujesz oprogramowanie. Zamiast łączyć się bezpośrednio z internetem, połączenie odbywa się teraz za pośrednictwem oprogramowania, które łączy użytkowników z serwerem VPN. Wszyscy użytkownicy sieci VPN łączą się z serwerem logowania poprzez protokół VPN. Następnie zostaje utworzony zaszyfrowany tunel i każdy użytkownik otrzymuje nowy wewnętrzny adres IP.

Bezpieczne szyfrowanie uniemożliwia komputerom spoza sieci VPN dostęp do komunikacji wewnętrznej. Bezpieczna komunikacja jest możliwa za pośrednictwem wirtualnej karty sieciowej na komputerach użytkowników. System operacyjny rozpoznaje tę kartę sieciową jako zwykły adapter Ethernet i jest ona normalnie używana przez system i programy. Wszystkie dane przesyłane za pośrednictwem tego adaptera będą automatycznie szyfrowane na wysokim poziomie. Ustawienia serwera logowania uniemożliwiają klientom wzajemnie na siebie wpływać.W tym celu każdy uczestnik otrzyma własny tunel i możliwość szyfrowania.

Wszystkie odebrane i wysłane dane są wysyłane z serwera do internetu za pośrednictwem pojedynczego adresu IP (adresu serwera logowania). Adres IP serwera logowania dotyczy wszystkich użytkowników i zapewnia niezawodną anonimowość.

Szyfrowanie za pośrednictwem wewnętrznej wirtualnej karty sieciowej gwarantuje, że połączenia danych nie będą rozpoznawalne przez dostawcę, serwisy zbierające dane oraz inne komputery, które znajdują się w sieci lokalnej. Jako że wszyscy użytkownicy VPN mają ten sam adres IP na zewnątrz, nie można przypisać odebranych i wysłanych danych do konkretnego subskrybenta.

Jakie są zalety korzystania z oprogramowania VPN?

Użytkownicy uzyskujący dostęp do Internetu za pośrednictwem oprogramowania VPN korzystają z kilku zalet. Dzięki wysokiej jakości szyfrowania wszystkich połączeń danych użytkownicy mogą surfować w Internecie całkowicie anonimowo.  Nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych. Dzięki klientowi VPN nowe lub zablokowane treści streamingowe, które są dostępne tylko w krajach produkcyjnych, mogą być przeglądane przez użytkowników VPN w dowolnym miejscu na świecie. Użytkownicy, którzy udostępniają pliki, mogą używać oprogramowania VPN do ukrywania swojego adresu IP i zamazywania swoich śladów podczas przeglądania i pobierania danych.  W ten sposób potencjalnie nielegalne praktyki nie będą wykryte, a użytkownicy unikną pouczeń i kar. Za pomocą klienta VPN można zmienić wirtualną lokalizację użytkownika. W ten sposób możliwe jest obejście firewalla i przeglądanie zablokowanych stron.

Więcej bezpieczeństwa i anonimowości w internecie dzięki oprogramowaniu VPN

Każdy użytkownik pozostawia po sobie wiele śladów podczas przeglądania internetu. Wszystkie działania użytkownika mogą być śledzone przez agencje rządowe, dostawców internetu, firmy oraz osoby prywatne (hakerów). Dane osobowe użytkowników są często wykorzystywane przez reklamodawców do pokazywania reklam. Jeśli cyberprzestępcy, jak np. hakerzy, uzyskają dostęp do poufnych danych bankowych i danych karty kredytowej, mogą wyrządzić ogromne indywidualne szkody. Pomimo tych poważnych niebezpieczeństw, wiele osób wciąż korzysta z internetu bez zabezpieczeń.

Przez tunel VPN jesteś chroniony przed atakami hakerów!

Aby korzystać z internetu w sposób całkowicie bezpieczny i anonimowy, każdy użytkownik powinien korzystać z oprogramowania VPN. Dzięki bezpiecznemu 265-bitowemu szyfrowaniu  zarówno adres IP, jak i przeglądanie stron internetowych są dla osób trzecich nierozpoznawalne.  Dane osobowe, jak również poufne dane bankowe, nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Za pomocą oprogramowania VPN użytkownicy pozostają w bezpiecznym tunelu danych i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów w internecie. Ze względu na wysokie środki bezpieczeństwa i nowoczesne technologie nawet doświadczeni hakerzy nie mają dostępu do danych użytkowników i ich aktywności internetowej.

Odblokuj nowe lub zablokowane treści streamingowe za pomocą oprogramowania VPN

Wiele osób woli streaming filmów i seriali telewizyjnych od klasycznej telewizji. Kiedy pojawia się nowy sezon popularnego serialu, jest on z reguły wpierw dostępny tylko dla użytkowników w kraju produkcji. Z powodu blokady IP użytkownicy z innych krajów nie mają dostępu do treści i muszą czekać przez wiele miesięcy.

Dzięki oprogramowaniu VPN użytkownicy w każdym kraju na świecie mają dostęp do wszystkich treści streamingowych. Oprogramowanie zmienia wirtualną lokalizację użytkownika i ukrywa jego adres IP. W ten sposób platformy streamingowe widzą, że użytkownik znajduje się w kraju produkcji, a blokada IP nie blokuje dostępu do pożądanej treści. Klient VPN może być również wykorzystany do transmisji na żywo popularnych sportów (NBA, NFL, Champions League, itp.), które są dostępne w innych krajach. Szczególnie popularne są amerykańskie sporty jak koszykówka, piłka nożna i hokej na lodzie. Z powodów związanych z licencją, transmisje sportowe są zazwyczaj dostępne tylko dla użytkowników, którzy przebywają w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ oprogramowanie VPN może dowolnie zmieniać lokalizację użytkownika, użytkownicy wirtualnie znajdują się w USA, uzyskując w ten sposób dostęp do treści.

Unikaj pouczeń i kar za udostępnianie plików za pomocą oprogramowania VPN

Użytkownicy, którzy logują się na platformach do udostępniania plików, takich jak eMule, eDonkey lub BitTorrent, mogą za pomocą oprogramowania pobierać treści multimedialne. W wielu przypadkach pobieranie utworów muzycznych, filmów i oprogramowania jest niezgodne z obowiązującymi prawami autorskimi. Każdy, kto przesyła lub pobiera tego typu chronione treści, ponosi wysokie ryzyko. Jeśli użytkownik, który udostępnia lub pobiera pliki, zostanie nakryty przez odpowiednie służby, będzie się musiał liczyć z pouczeniem lub wysoką grzywną.

Jeśli użytkownicy platformy do udostępniania plików korzystają z oprogramowania VPN, znacznie zmniejszają ryzyko wykrycia. Dzięki wysokiej jakości szyfrowania danych i anonimowemu adresowi IP użytkownicy VPN mogą anonimowo uczestniczyć w udostępnianiu plików. Wszystkie pobierane i udostępniane pliki są przesyłane wyłącznie za pośrednictwem bezpiecznego połączenia VPN. Ani dane, ani aktywności użytkownika nie trafią w niepowołane ręce. Ponieważ służby nie są w stanie ustalić, że użytkownicy VPN naruszają prawa autorskie, nie mają możliwości podjęcia żadnych kroków prawnych.

Omiń firewalla i odblokuj zablokowane treści za pomocą oprogramowania VPN 

Ponieważ ruch internetowy w każdym kraju musi przejść przez pewne węzły komunikacyjne, może on być kontrolowany i regulowany przez odpowiednie służby. Większość państw nie korzysta z tej możliwości, dzięki czemu użytkownicy mają pełen dostęp do usług i stron internetowych. Niestety są pewne wyjątki, takie jak Rosja, Chiny i Turcja. Nie tylko mieszkańcy w tych krajach cierpią z powodu tych ograniczeń, ale także turyści i osoby podróżujące służbowo. Firewalle specyficzne dla danego kraju lub organizacji blokują znane portale typu Facebook, YouTube lub Wikipedia.

Dzięki oprogramowaniu VPN, blokady i restrykcje specyficzne dla danego kraju i organizacji mogą zostać ominięte bez problemu. Klient VPN zmienia wirtualną lokalizację użytkowników, przez co nie mogą oni być wykryci ani zablokowani przez firewalle. Podczas korzystania z oprogramowania VPN, Internet, ze wszystkimi swoimi stronami i usługami, jest dostępny dla użytkowników w każdym kraju. Dzięki tunelowi VPN internauci mogą nawet ominąć blokady wielkiego firewalla w Chinach.

Znajdź właściwego usługodawcę VPN

Na rynku istnieje wielu różnych dostawców VPN. Ale nie każdy dostawca jest równie odpowiedni dla każdego użytkownika. Często występują duże różnice między kosztami i możliwościami dostawców VPN. Zanim wybierzesz dostawcę VPN, powinieneś się dobrze zorientować w temacie. Przetestowaliśmy wszystkich znanych dostawców VPN i sporządziliśmy listę poleconych dostawców. Nasza lista 10 najlepszych dostawców VPN zawiera przegląd najlepszych dostawców. Na liście wymienione są wszystkie dostępne rabaty u poszczególnych dostawców. Otrzymasz wspomniane rabaty automatycznie, jeśli zdecydujesz się wybrać dostawcę VPN za pośrednictwem naszej strony.  Niestety, ponieważ ilość i czas promocji rabatowych u dostawców są ograniczone, nie zawsze możemy zaoferować wspomniane rabaty. Jak to często w życiu bywa: Kto pierwszy, ten lepszy. Jeśli masz jakieś pytania, możesz oczywiście skontaktować się z nami w dowolnym momencie.

Użytkownicy online
164 Użytkownicy online